Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /2015/libraries/cms/application/cms.php on line 460
Psychoterapia grupowa | AG Agnieszka Glica psychoterapeuta Katowice - psychoterapia Gestalt

Warning: A non-numeric value encountered in /2015/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line 484

Warning: A non-numeric value encountered in /2015/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line 484

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /2015/plugins/system/helix3/core/classes/menu.php on line 85

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /2015/plugins/system/helix3/core/classes/menu.php on line 239

Psychoterapia grupowa

 

Każdy z nas potrzebuje: ochrony, opieki i miłości. Często jednak nie ufamy w dobre intencje drugiej osoby i tym samym zabieramy sobie szanse na satysfakcjonujące relacje (intymne, przyjacielskie, rodzinne), oparte właśnie na tych potrzebach.

Psychoterapia grupowa jest zaproszeniem dla osób, które czują się gotowe do przyjrzenia się sobie w relacjach z innymi. Chcą zmiany starych, wypielęgnowanych nawyków z kategorii “nie ma co ufać”, na nowe, które umożliwią budowanie dobrej bliskości. Dobrej dla Ciebie.

Każdy z nas „dobrą relację” definiuje po swojemu. Wspólne w „dobrej relacji” jest to, że dajesz sobie możliwość swobodnego bycia, bez obawy przed oceną i krytyką, z szacunkiem dla swoich emocji i potrzeb, otwartość, szczerość oraz przyzwolenie na wyrażanie siebie i swojego “nie”.

Psychoterpia grupowa ma na celu pomóc Ci w nabyciu nowych umiejętności. W radzenia sobie z trudnościami pojawiającymi się w codziennych relacjach osobistych i zawodowych. Korzystając z psychoterapii indywidualnej uczysz się otwartości w kontakcie z psychoterapeutą. Psychoterapia grupowa oferuje możliwość spotkania i ćwiczenia nowych umiejętności interpersonalnych w kontakcie z większą liczbą osób, reprezentującą różne charaktery i osobowości.

Psychoterapia indywidualna skupia się głównie na trudnościach osobistych, a psychoterapia grupowa na interakcjach między różnymi osobami.

Celem psychoterapii grupowej jest wzajemna pomoc oraz osobisty rozwój uczestników poprzez "doświadczenia grupowe”. Badania naukowe potwierdzają, że siłą grupy jest po prostu fakt bycia wśród ludzi i pozwolenie sobie na mówienie im o swoich trudnościach, bez nakładania masek, udawania kogoś kim się nie jest.

Ruszyła nabór:
 - na "Jesienną" grupę psychoterapeutyczną - ogólną dla osób dorosłych: link do informacji o naborze 
 - na "Grupę OdWaga" - psychoterapia grupowa dla osób z nadwagą i odchudzających się: link do informacji o naborze

 Zapraszam na konsultacje kwalifikujące do grup.


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /2015/modules/mod_menu/helper.php on line 97