Malformed header from CGI script: libpng warning: Interlace handling should be turned on when using png_read_image Set-Cookie: cb3ad71fbd7ca8dd78c451bea000e041=94e2275497ec1edd0eedbcd64bfd0ed5; path=/; HttpOnly Content-Type: text/html; charset=utf-8 Expires: Wed, 17 Aug 2005 00:00:00 GMT Last-Modified: Sat, 19 Aug 2017 03:21:47 GMT Cache-Control: no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0 Pragma: no-cache Konsultacje wstępne | AG Agnieszka Glica psychoterapeuta Katowice - psychoterapia Gestalt

Konsultacje wstępne

 

Konsultacja wstępna - nie bój się psychoterapii.

Pierwsza wizyta w gabinecie. Jak przed obcą osobą opowiadać o sobie? O swoich problemach, trudnościach.... To naturalna reakcja na nową sytuację. Psychoterapeuta najpierw będzie uważnie słuchał. Dopyta Cię o kontekst twojej decyzji: co Cię sprowadza, dlaczego teraz, od kiedy, w jakich sytuacjach jest Ci szczególnie trudno? jakie są Twoje oczekiwania wobec psychoterapii. Podczas konsultacji da Ci też czas na podzielenie się swoimi wątpliwości. Dopytaj wiec psychoterapeutę o jego kwalifikacje, sposób pracy, o samą psychoterapie itp.
Zgłoszenie się na konsultacje wstępną nie jest równoznaczne z decyzją o podjęciu psychoterapii. 
Konsultacje są niezbędne (zwykle jedna do trzech), aby psychoterapeuta mógł omówić z Tobą twoją gotowości, motywacje oraz otwartość do pracy terapeutycznej z tym terapeutą, w tym miejscu i w tym momencie twojego życia. To ty podejmujesz decyzje o rozpoczęciu psychoterapii, a to o czym mówisz podczas sesji jest objęte tajemnicą.

Kontrakt terapeutyczny:

Wraz z decyzji o rozpoczęciu psychoterapii, zostaje ustalony między psychoterapeutą i Tobą tzw. “kontrakt terapeutyczny”. Każdy proces leczenia czy zmiany wymaga od pacjenta zgody i zastosowania się do pewnych zasad. Wspólną zasadą psychoterapii i leczenia tradycyjnego przy zastosowaniu leków, jest czas i regularność. Aby zmiana osiągnięta przez psychoterapię utrwaliła się, wymaga Twojego zaangażowania emocjonalnego i czasu. Przerwana kuracja nie leczy, daje chwilową ulgę, a objaw z czasem wraca.
Dlatego tak ważna dla powodzenia procesu psychoterapeutycznego jest regularność i częstotliwość spotkań, informowanie terapeuty o planowanych przerwach w terapii i o chęci jej zakończenia. 
W ustnym “kontrakcie” psychoterapeuta ze swojej strony gwarantuje Ci: dyskrecję, poszanowanie uczuć i decyzji, stały termin sesji i swoją uważność “tu i teraz”. Klient zobowiązuje się do szczerości, mówienia o swoich uczuciach, fantazjach, myślach, do przestrzegania regularności spotkań, zasad odwoływania sesji oraz kończenia psychoterapii, punktualności oraz do regulowania płatności.